1. خانه
  2. /
  3. پاسخ
  4. /
  5. امداد
  6. /
  7. امنیت غذایی در بلایا

امنیت غذایی در بلایا

اشتراک گذاری:

ارائه مدل پاسخ امنیت غذایی در بلایای طبیعی برای ایران

محقق: سهیلا آئینه وند

تیم هدایت کننده: پوران رئیسی دهکردی                                                                                        سال دفاع: 1398

خلاصه پژوهش: پیامدهای بلایای طبیعی به دلیل آسیب به سیستم‌های غذایی و تخریب زیرساخت‌ها، امنیت غذایی مردم مناطق آسیب‌دیده را تهدید می‌کند و اقداماتی که برای تأمین امنیت غذایی مردم در مرحله پاسخ مدیریت بلایا انجام می‌شود، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران به شمار می‌آید. این پژوهش با هدف بررسی اقدامات ضروری برای تأمین امنیت غذایی مردم در بلایای طبیعی در مرحله پاسخ و ارائه مدل پاسخ به منظور تأمین امنیت غذایی در بلایای طبیعی در کشور انجام شده است. این پژوهش برای دست‌یابی به هدف‌های مورد نظر، یعنی شناسایی وضعیت موجود، تحلیل ذینفعان، ارائه مدل و اعتبار سنجی مدل پاسخ امنیت غذایی در کشور، در سه مرحله انجام شد که شامل مرور متون، مطالعه کیفی از نوع تحلیل محتوای قراردادی و روش دلفی برای اعتبارسنجی مدل بودند. در بیشتر سیاست‌های کلان و قوانین کشوری به موضوع امنیت غذایی پرداخته‌ شده، ولی این موضوع در مرحله پاسخ مدیریت بلایای طبیعی در اغلب سیاست‌ها، قوانین و برنامه‌ها به‌طور‌جدی مورد توجه قرار نگرفته است و متولی دارای نفوذ و اختیارات لازم که توانایی و مسئولیت مدیریت و ایجاد هماهنگی بین ذینفعان پاسخ و سازماندهی آنان در شرایط اضطراری را بر عهده داشته باشد، تعیین نشده است. پیامدهای بلایای طبیعی بر امنیت غذایی، چالش‌های پاسخ و ظرفیت‌های موجود برای پاسخ، عوامل مؤثر بر پاسخ هستند؛ و راهبردهای اصلی برای دست‌یابی به امنیت غذایی پس از وقوع بلایای طبیعی عبارتند از: 1-پاسخ‌های فوری برای نیازهای اضطراری، شامل ارائه کمک‌های غذایی، ارائه کمک‌های معیشتی، ارزیابی و آموزش، 2-بازیابی سیستم‌های معیشتی، شامل اقداماتی از جمله جبران خسارت، پرداخت یارانه‌های نقدی و سازگاری با تغییر اقلیم، 3-حمایت نظام‌مند از گروه‌های فقیر و آسیب‌پذیر، شامل شناسایی گروه‌های نیازمند به حمایت، پایش طولانی‌مدت و مستمر وضعیت تغذیه‌ای، حمایت‌های تغذیه‌ای و بهداشتی هدفمند.

پیام مدیریتی: بلایای طبیعی به دلیل آثار منفی بر مؤلفه‌های امنیت غذایی یکی از مهم‌ترین عوامل ناامنی غذایی مردم در مناطق آسیب‌دیده در کشور هستند. توجه به عوامل مؤثر بر پاسخ امنیت غذایی شامل پیامدهای بلایای طبیعی بر امنیت غذایی، چالش‌ها و ظرفیت‌های موجود برای پاسخ؛ نقش‌ها، میزان علاقه و قدرت ذینفعان پاسخ و راهبردهای پاسخ شامل پاسخ‌های فوری برای نیازهای اضطراری؛ بازیابی سیستم‌های معیشتی، حمایت نظام‌مند از گروه‌های فقیر و آسیب‌پذیر؛ در سیاست‌ها؛ برنامه‌ها و اقدامات مرتبط با امنیت غذایی در مرحله پاسخ مدیریت بلایای طبیعی امری ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد.

سوال مدیریتی:

  • آیا اجزای مدل مدیریت مداخله کنندگان غیر حرفه ای در صحنه حوادث ترافیک جاده ای در سطوح مختلف مدنظر قرار می گیرد؟

لینک دسترسی به خلاصه پایان نامه:          Thesis.research.ac.ir

دسترسی به متن پایان نامه: کتابخانه دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ایران

اطلاعات تماس:  soheylaainehvand@gmail.com

لغات کلیدی: امنیت غذایی، بلایای طبیعی، مدیریت پاسخ بلایا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً این فیلد را پر کنید.
لطفاً این فیلد را پر کنید.
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست