1. خانه
  2. /
  3. بلایای تکنولوژیک
  4. /
  5. حوادث مرتبط با حمل و نقل
  6. /
  7. جرائم رانندگی و تصادفات

جرائم رانندگی و تصادفات

اشتراک گذاری:

مقایسه تعداد مصدومین سوانح رانندگی قبل و بعد از اجرای قانون جدید جرائم رانندگی

محقق: اکبر جوان بی پروا

تیم هدایت کننده: حمیدرضا شعبانی کیا، حبیب الله اسماعیلی                                                      سال دفاع: 1395

خلاصه پژوهش: جرائم رانندگی یکی از ابزارهای کاهش تخلفات رانندگی و به تبع آن مصدومیت های ناشی از تصادفات رانندگی می باشد. در سال 1394 مجموعه قوانین جدید جرائم رانندگی با هدف افزایش بازدارندگی ارتکاب به تخلفات رانندگی به تصویب رسید. هدف این پژوهش مقایسه تعداد مصدومین سوانح رانندگی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قبل و بعد از اجرای قانون جدید جرائم رانندگی بود. این مطالعه از نوع توصیفی-تحلیلی و قبل- بعد بود. جامعه پژوهش شامل کلیه مصدومین ترافیکی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از فروردین 93 تا شهریور 96 بود. در این پژوهش پژوهشگر با مراجعه مستقیم به بیمارستان ها و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اقدام به تکمیل چک لیست و جمع آوری داده های مورد نیاز نمود. تعداد میانگین ماهیانه مصدومین قبل از اجرای قانون 3053 نفر بود و بعد از اجرای به 3492 نفر افزایش یافت. این اختلاف به لحاظ آماری معنی دار بود (P-value≤0.05) . در میانگین ماهیانه تعداد قربانیان بعد از اجرای قانون، افزایش مشاهده شد که تفاوت بین میانگین تعداد قربانیان با آسیب های (تروما) چندگانه قبل و بعد از اجرا از لحاظ آماری معنی دار بود (P-value≤0.05). همچنین افزایشی در تعداد میانگین ماهیانه مکان های وقوع تصادف در مکان های تصادف بعد از اجرای قانون مشاهده شد. تفاوت میانگین تعداد تصادفات رخ داده در جاده های برون شهری قبل و بعد از اجرا از لحاظ آماری معنی دار بود (P-value≤0.05).

پیام مدیریتی: مطابق با یافته های پژوهش، افزایش جریمه های رانندگی صرفاً باعث تغییر قابل توجه در میزان تلفات جاده ای می گردد. این ابزار، در کاهش تلفات درون شهری تاثیر چندانی نداشته که بررسی دقیق تر این چالش جهت شناسایی علل احتمالی عدم اثربخشی جریمه ها مورد نیاز است؟

سوال های مدیریتی:

  • آیا جریمه های رانندگی در کاهش تلفات و تصادفات درون شهری موثر می باشند؟
  • آیا جریمه های رانندگی در کاهش تلفات و تصادفات جاده های برون شهری موثر هستند؟

لینک دسترسی به مقاله پایان نامه: https://hdq.uswr.ac.ir/article-1-207-en.pdf

دسترسی به متن پایان نامه: کتابخانه دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد

اطلاعات تماس: javanba941@mums.ac.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً این فیلد را پر کنید.
لطفاً این فیلد را پر کنید.
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست